A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад
«Дергачівський ліцей №2» Дергачівської міської ради Харківської області
Плекаємо традиції, працюємо сучасно

Історія навчального закладу

У 1935 році в с. Дергачі було засновано колишню 41 середню школу Південної залізничної дороги. До цього часу з 1926 року це була ФЗС (фабрично-заводська семерічка). Директором був Нагорний Мойсей Павлович.

З 1937 школа № 41 стала середньою. Вчителями працювали і колишні випускники. Десять з них повернулися до рідної школи, де і почали свою трудову діяльність вчителя, це – Молодчий В. І., Слюсаренко Катерина Давидівна, Попович Поліна Леонідівна, Слюсаренко Галина Григорівна, Слюсаренко Михайло Трохимович, Смалько Ольга Михайлівна, Безрук Марія Андріївна, Чишко Людмила Олександрівна та інші.

У 1940 році після глибокої перевірки якості роботи школи відділом шкіл Південної залізниці була премійована бібліотекою в 5 тисяч екземплярів книг художньої літератури, а також автомобілем.

Наприкінці жовтня 1941 року розгорнулися запеклі бої за Дергачі. У зв'язку з прибуттям в тил поранених залізнична школа № 41 була перетворена на госпіталь, де перебували поранені бійці. Під час другої окупації району (10.03. - 13.08.1943 р.) гітлерівці спалили школу.

Будівництво нової школи почалося у 1957 році.

Учні і батьки були активними будівниками нової споруди. І ось з’явилося триповерхове приміщення, яке прийняв вчительський та учнівський колективи у січні 1959 року.

На зміну Нагорному Мойсею Павловичу прийшов новий директор - Дубовик Семен Антонович, на долю якого випало випроводжати перших випускників школи.

Команда школи на районних спортивних змаганнях (стадіон м. Дергачі)

Мироненко Володимир (1)
Гребенюк Микола (2)
Бондаренко Василь (4)
Якименко Володимир (5)
Черненко Надія (7)

 

Зустріч перших випускників школи (27.06.2014)

Говорячи про історію школи, не можна обійти ім’я Ткаченка Миколи Яковича – директора середньої школи № 2 з 1962 по 1984 р. Його педагогічна діяльність – це багаторічна клопітка праця в нашому закладі. Заслуги Миколи Яковича як учителя, директора були високо оцінені державою, йому було присвоєно звання "Відмінник освіти СРСР", "Заслужений вчитель УРСР", нагороджений орденом Знака пошани.

З 1984  по 2020 рік школу очолював талановитий, енергійний, творчий учитель історії – директор Остапенко Олексій Прокопович, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, нагороджений знаком "Василь Сухомлинський", йому присвоєно звання "Відмінник освіти України".

З 2001 року середня загальноосвітня школа №2 стала середнім загальноосвітнім НВК №2 з юридичним ліцеєм.

З 2004 року середній загальноосвітній НВК №2 з юридичним ліцеєм перейменовано на Дергачівський ліцей №2 Дергачівської районної ради Харківської області.

З листопада 2020 року навчальний заклад очолює Гаплєвська Інна Борисівна, вчитель української мови та літератури, має кваліфікаційну категорію – «спеціаліст».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень